Plugins - Really Simple SSL - Stable (latest release) - en to nl translation catalogue (695 entries)

en:  Please note that you can always save and finish the wizard later, use our %sdocumentation%s for additional information or log a %ssupport ticket%s if you need our assistance.
nl:  Je kan de wizard altijd opslaan en later voltooien, onze %sdocumentatie%s gebruiken voor aanvullende informatie of een %ssupport ticket%s registreren als je onze hulp nodig hebt.

en:  hour
nl:  uur

en:  hours
nl:  uren

en:  minutes
nl:  minuten

en: %s has been installed!
nl: %s is geïnstalleerd!

en: %s is a singleton class and you cannot create a second instance.
nl: %s is een singleton class, je kan geen tweede instantie aanmaken.

en: %s vulnerability has been detected. | %s vulnerabilities have been detected.
nl[0]: %s kwetsbaarheid is gedetecteerd.
nl[1]: %s kwetsbaarheden zijn gedetecteerd.

en: %s: %s vulnerability found | %s: %s vulnerabilities found
nl[0]: %s: %s kwetsbaarheden gevonden
nl[1]: %s: %s kwetsbaarheden gevonden

en: (Unknown)
nl: (onbekend)

en: (opens in a new tab)
nl: (opent in een nieuw tabblad)

en: (recommended)
nl: (aanbevolen)

en: (unknown)
nl: (onbekend)

en: .htaccess does not exist
nl: .htaccess bestaat niet

en: .htaccess in uploads not writable
nl: .htaccess in uploads map niet schrijfbaar

en: .htaccess not writable
nl: .htaccess niet schrijfbaar

en: 301 .htaccess redirect (read instructions first)
nl: 301 .htaccess redirect (lees eerst de instructies)

en: 301 .htaccess redirect is not enabled.
nl: 301 .htaccess redirect is niet ingeschakeld.

en: 301 SSL redirect enabled
nl: 301 SSL doorverwijzing ingeschakeld

en: 301 redirect to https set.
nl: 301 redirect naar https ingesteld.

en: A %s vulnerability is found in %s.
nl: Een %s kwetsbaarheid is gevonden in %s.

en: A debug.log is publicly accessibile and has a standard location. This will change the location to a randomly named folder in /wp-content/
nl: Een debug.log is publiek toegankelijk en heeft een standaard locatie. Deze optie zal de locatie veranderen in een map met willekeurige naam in /wp-content/

en: A definition of a site url or home url was detected in your wp-config.php, but the file is not writable.
nl: Er werd een definitie van een site URL of home URL gedetecteerd in wp-config.php, maar het bestand is niet Schrijfbaar.

en: A firewall rule was enabled, but /the wp-content/ folder is not writable.
nl: Er is een firewall regel ingesteld, maar de /wp-content/ map is niet schrijfbaar.

en: A firewall rule was enabled, but the firewall does not seem to get loaded correctly.
nl: Er is een firewallregel ingeschakeld, maar de firewall lijkt niet goed te worden geladen.

en: A firewall rule was enabled, but the wp-config.php is not writable.
nl: Er is een firewall regel ingesteld, maar wp-config.php is niet schrijfbaar.

en: A networkwide SSL activation process has been started, but has not been completed. Please go to the SSL settings page to complete the process.
nl: Netwerkbrede SSL activatie is gestart, maar nog niet voltooid. Navigeer naar de SSL instellingen pagina om het proces te voltooien.

en: Able to create destination folder
nl: In staat om doelmap te maken

en: About Cross Origin Policies
nl: Over Cross Origin Policies

en: About HTTP Strict Transport Security
nl: Over HTTP Strict Transport Security

en: About Hardening
nl: Over Hardening

en: About Login Protection
nl: Over login beveiliging

en: About Recommended Security Headers
nl: Over Aanbevolen Security Headers

en: About Vulnerabilities
nl: Over kwetsbaarheden

en: About limited login attempts
nl: Over beperkte login pogingen

en: About notifications
nl: Over meldingen

en: About the Content Security Policy
nl: Over de Content Security Policy

en: About the Mixed Content Scan
nl: Over de Mixed Content Scan

en: About the Permission Policy
nl: Over de Permission Policy

en: According to our information, your hosting provider does not allow any kind of SSL installation, other then their own paid certificate. For an alternative hosting provider with SSL, see this %sarticle%s.
nl: Volgens onze informatie staat je hosting provider geen enkele vorm van SSL installatie toe, anders dan hun eigen betaalde certificaat. Voor een alternatieve hosting provider met SSL, zie dit %sartikel%s.

en: According to our information, your hosting provider supplies your account with an SSL certificate by default. Please contact your %shosting support%s if this is not the case.
nl: Volgens onze informatie voorziet je hostingprovider je account standaard van een SSL certificaat. Neem contact op met je %shosting provider%s als dit niet het geval is.

en: Action
nl: Actie

en: Activate
nl: Activeer

en: Activate SSL
nl: SSL inschakelen

en: Activate SSL per site or install a wildcard certificate to fix this.
nl: Activeer SSL per site of installeer een wildcard-certificaat om dit te repareren.

en: Activate networkwide to fix this.
nl: Activeer netwerkbreed om dit op te lossen.

en: Activate our plugin %s
nl: Activeer onze plugin %s

en: Activating plugin...
nl: Plugin activeren...

en: Active
nl: Actief

en: Add additional domains which can embed your website, if needed. Comma seperated.
nl: Voeg indien nodig domeinen toe die je website mogen insluiten, komma gescheiden.

en: Add the following lines of code to your wp-config.php.
nl: Voeg de volgende regels code toe aan je wp-config.php.

en: Add your email address below.
nl: Voeg je e-mailadres hieronder toe.

en: Advanced Hardening
nl: Geavanceerde Site Hardening

en: After completing the installation, you can continue to the next step to complete your configuration.
nl: Nadat de installatie is voltooid, kun je doorgaan naar de volgende stap om de configuratie te voltooien.

en: After completing the installation, you can let Really Simple SSL automatically configure your site for SSL by using the 'Activate SSL' button.
nl: Na het voltooien van de installatie, kan je Really Simple SSL je site automatisch laten configureren voor SSL door de knop 'SSL activeren' te gebruiken.

en: After enabling this feature, you can submit your site to %shstspreload.org%s
nl: Nadat je deze functie hebt ingeschakeld, kun je je site aanmelden bij %shstspreload.org%s

en: Alias domain check is not relevant for a subdomain
nl: Alias-domeincontrole is niet relevant voor een subdomein

en: Allow
nl: Toestaan

en: Allow your domain to be embedded
nl: Sta toe dat je domein wordt ingesloten

en: Allows you to enter a custom login URL.
nl: Staat je toe een aangepaste login URL in te voeren.

en: Almost ready to migrate to SSL!
nl: Bijna klaar om te migreren naar SSL!

en: An Error Occurred:
nl: Er is een fout opgetreden:

en: An SSL certificate has been detected
nl: Er is een SSL certificaat gedetecteerd

en: An SSL certificate was detected on your site.
nl: Een SSL certificaat is gedetecteerd op jouw site.

en: An error occurred, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden, probeer het opnieuw.

en: An error occurred:
nl: Er is een fout opgetreden:

en: An option that requires the .htaccess file in the uploads directory is enabled, but the file is not writable.
nl: Er is een functie ingeschakeld die een .htaccess bestand in de uploads map vereist, maar het bestand is niet schrijfbaar.

en: An option that requires the .htaccess file is enabled, but the file does not exist.
nl: Er is een functie ingeschakeld die een .htaccess bestand vereist, maar het bestand bestaat niet.

en: An option that requires the .htaccess file is enabled, but the file is not writable.
nl: Er is een functie ingeschakeld die een .htaccess bestand vereist, maar het bestand is niet schrijfbaar.

en: Anyone can register an account on your site. Consider disabling this option in the WordPress general settings.
nl: Op dit moment kan iedereen een account creëren op je site. Overweeg om deze optie uit te schakelen via de algemene WordPress instellingen.

en: Are you sure?
nl: Weet je het zeker?

en: As Really Simple SSL handles all the functionality this plugin provides, we recommend to disable this plugin to prevent unexpected behavior.
nl: Omdat Really Simple SSL alle functionaliteit verzorgt die deze plugin biedt, raden we aan deze plugin uit te schakelen om onverwacht gedrag te voorkomen.

en: As a security precaution, the username ‘admin’ has been changed on %s. From now on, you can login with '%s' or an email address.
nl: Uit veiligheidsoverwegingen is de gebruikersnaam ‘admin’ gewijzigd op %s. Vanaf nu kun je inloggen met ‘%s’ of een e-mailadres.

en: As your order will be regenerated, you'll need to update your DNS text records.
nl: Aangezien je order zal worden geregenereerd, moet je je DNS-tekstrecords bijwerken.

en: Attempting to install certificate using AutoSSL...
nl: Proberen het certificaat te installeren via AutoSSL...

en: Attempting to install certificate...
nl: Proberen het certificaat te installeren...

en: Attempting to set DNS txt record...
nl: Proberen het DNS txt record in te stellen...

en: Authorization not completed yet.
nl: Autorisatie nog niet voltooid.

en: Automatic certificate detection is not possible on your server.
nl: Automatische certificaatdetectie is niet mogelijk op je server.

en: Automatic renewal of your certificate was not possible. The SSL certificate should be %srenewed%s manually.
nl: Automatische vernieuwing van je certificaat was niet mogelijk. Het SSL certificaat moet handmatig %svernieuwd%s worden.

en: Based on your settings, Really Simple SSL will take appropriate action, or you will need to solve it manually.
nl: Op basis van je instellingen zal Really Simple SSL actie ondernemen, of kun je problemen handmatig oplossen.

en: Basic SSL configuration finished! Improve your score with %sReally Simple SSL Pro%s.
nl: Basis SSL configuratie voltooid! Verbeter je score met %sReally Simple SSL Pro%s.

en: Because the $_SERVER["HTTPS"] variable is not set, your website may experience redirect loops.
nl: Omdat de variable $_SERVER["HTTPS"] niet ingesteld is, zou de website last kunnen hebben van doorstuur-lussen.

en: Before you migrate, please check for:
nl: Check voor je migreert het volgende:

en: Below you will find the instructions for different hosting environments and configurations. If you start the process with the necessary instructions and credentials the next view steps will be done in no time.
nl: Hieronder vind je de instructies voor verschillende hosting omgevingen en configuraties. Als je het proces start met de benodigde instructies en inloggegevens zullen de volgende stappen in een mum van tijd gedaan zijn.

en: Below you will find the users that you have selected for an additional verification method and their subsequent status. A reset is possible to revert a choice made by a user.
nl: Hieronder vind je de gebruikers die je hebt geselecteerd voor een extra verificatiemethode en hun daaropvolgende status. Een reset is mogelijk om een door een gebruiker gemaakte keuze terug te draaien.

en: Black Friday sale! Get 40% Off Really Simple SSL Pro
nl: Black Friday uitverkoop! Ontvang 40% korting op Really Simple SSL Pro

en: Block code execution in uploads directory
nl: Blokkeer het uitvoeren van code in de uploads map

en: Block the username 'admin'
nl: De gebruikersnaam 'admin' blokkeren

en: Block user registration when login name equals display name
nl: Blokkeer gebruiker registratie wanneer de login naam gelijk is aan de weergave naam

en: Block user registrations when login and display name are the same
nl: Blokkeer gebruiker registratie wanneer de login naam gelijk is aan de weergave naam

en: Blocked
nl: Geblokkeerd

en: Browser features are plentiful, but most are not needed on your website.
nl: Browsers bevatten uiteenlopende functies, maar de meeste zullen niet nodig zijn op je website.

en: Bundle not available yet...
nl: Bundel nog niet beschikbaar...

en: By default, WordPress shows if a username or email address exists when a login fails. This will change it to generic feedback.
nl: Standaard laat WordPress zien of een gebruikersnaam of e-mailadres bestaat wanneer een aanmelding mislukt. Deze functie zal dit veranderen in generieke feedback.

en: By enabling this feature you understand that email validation is required, and you can send email from your server reliably.
nl: Door deze functie in te schakelen begrijp je dat e-mail validatie vereist is en je op een betrouwbare manier e-mail kunt verzenden vanaf je server.

en: By selecting your hosting provider we can tell you if your hosting provider already supports free SSL, and/or where you can activate it.
nl: Als je je hostingprovider selecteert, kunnen wij je vertellen of je hostingprovider al gratis SSL ondersteunt en hoe je die kunt activeren.

en: CPanel host
nl: cPanel host

en: CPanel password
nl: cPanel wachtwoord

en: CPanel recognized. Possibly the certificate can be installed automatically.
nl: cPanel gedetecteerd. Mogelijk kan het certificaat automatisch worden geïnstalleerd.

en: CPanel username
nl: cPanel gebruikersnaam

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Certificate already generated. It was renewed if required.
nl: Certificaat is al gegenereerd. Het werd vernieuwd indien nodig.

en: Challenge directory not writable.
nl: Challenge map niet schrijfbaar.

en: Change debug.log file location
nl: Verander de locatie van de debug.log

en: Changed debug.log location to:
nl: Debug.log locatie veranderd naar:

en: Changing redirect methods should be done with caution. Please make sure you have read our instructions beforehand at the right-hand side.
nl: Wees voorzichtig met het aanpassen van de redirect methode. Zorg ervoor dat je vooraf onze instructies aan de rechterkant hebt gelezen.

en: Check again
nl: Opnieuw controleren

en: Check manually
nl: Handmatig controleren

en: Check out Really Simple SSL Pro
nl: Bekijk Really Simple SSL Pro

en: Check your %slicense%s.
nl: Controleer je %slicentie%s.

en: Checking SSL certificate...
nl: SSL certificaat controleren...

en: Checking alias domain...
nl: Alias domein controleren...

en: Checking certs directory...
nl: Certs map controleren...

en: Checking challenge directory reachable over http...
nl: Controleren of de challengde map bereikbaar is over http...

en: Checking challenge directory...
nl: challenge map controleren...

en: Checking for subdomain setup...
nl: Controleren op subdomain configuratie...

en: Checking for website configuration...
nl: Website configuratie controleren...

en: Checking host...
nl: Host controleren...

en: Checking if CURL is available...
nl: Beschikbaarheid van cURL controleren...

en: Checking if Terms & Conditions are accepted...
nl: Controleren of de Algemene Voorwaarden zijn geaccepteerd ...

en: Checking if plugin folder exists...
nl: Controleren of de plugin map bestaat...

en: Checking key directory...
nl: Key map controleren...

en: Checking permissions...
nl: Permissies controleren...

en: Checking server software...
nl: Server software controleren...

en: Choose new username to replace 'admin'
nl: Kies een nieuwe gebruikersnaam om 'admin' te vervangen

en: Choose the max-age for HSTS
nl: Kies de max-age voor HSTS

en: Click the button below to confirm your email address, or copy the following URL: %s
nl: Klik op de knop hieronder om je e-mailadres te bevestigen, of kopieer de volgende URL: %s

en: CloudWays API key
nl: CloudWays API sleutel

en: CloudWays api key
nl: CloudWays API sleutel

en: CloudWays user email
nl: CloudWays gebruiker e-mail

en: Code execution is allowed in the public 'Uploads' folder.
nl: Het uitvoeren van code is toegestaan in de publieke 'Uploads' map

en: Completed
nl: Voltooid

en: Complianz - Consent Management as it should be
nl: Complianz - Cookie toestemming management zoals het hoort

en: Components will be quarantined if the update process fails.
nl: Componenten worden in quarantaine geplaatst als het updateproces mislukt.

en: Configure your Cookie Notice, Consent Management and Cookie Policy with our Wizard and Cookie Scan. Supports GDPR, DSGVO, TTDSG, LGPD, POPIA, RGPD, CCPA and PIPEDA.
nl: Configureer je Cookie bericht, toestemmingsbeheer en cookiebeleid met behulp van onze wizard en cookie scan. Ondersteunt AVG/GDPR, DSGVO, TTDSG, LGPD, POPIA, RGPD, CCPA en PIPEDA.

en: Configured for HTTP challenge
nl: Geconfigureerd voor HTTP challenge

en: Congratulations!
nl: Gefeliciteerd!

en: Consent Management as it should be
nl: Toestemming management zoals het hoort te zijn

en: Continue to renew.
nl: Doorgaan om te vernieuwen.

en: Copyright warning!
nl: Auteursrecht waarschuwing!

en: Could not automatically add TXT record. Please proceed manually, following the steps below.
nl: Kon niet automatisch een TXT record toevoegen. Gelieve handmatig het record toe te voegen, door onderstaande stappen te volgen.

en: Could not copy code execution test file.
nl: Kon het code executie testbestand niet kopiëren.

en: Could not create test folder and file.
nl: Kon geen test map en bestand maken.

en: Could not find code execution test file.
nl: Kon het code executie testbestand niet kopiëren.

en: Could not reach challenge directory over %s.
nl: Kon de challenge map niet bereiken over %s.

en: Could not rename folder!
nl: Kon map niet hernoemen!

en: Could not retrieve server list
nl: Kon de server lijst niet ophalen

en: Could not test certificate
nl: Kon certificaat niet testen

en: Could not test certificate.
nl: Kon certificaat niet testen.

en: Could not verify TXT record for domain %s
nl: Kon het txt record niet verifiëren voor domein %s

en: Could not verify alias domain.
nl: Kon het alias domein niet verifiëren.

en: Count
nl: Aantal

en: Country
nl: Land

en: Creating account...
nl: Account aanmaken...

en: Critical
nl: Kritiek

en: Critical (default)
nl: Kritiek (standaard)

en: Custom login URL
nl: Aangepaste login URL

en: DNS Verification
nl: DNS verificatie

en: DNS records were not verified yet. Please complete the previous step.
nl: DNS records zijn nog niet geverifieerd. Voltooi eerst de vorige stap.

en: DNS verification
nl: DNS verificatie

en: Dashboard - Test Notification
nl: Dashboard - Testmelding

en: Date
nl: Datum

en: Deactivate, and revert to http. This will remove all changes by the plugin.
nl: Deactiveren en terug naar http. Dit zal alle door de plugin gemaakte veranderingen ongedaan maken.

en: Deactivate, but stay on SSL.
nl: Deactiveren, maar op SSL blijven.

en: Deactivate, keep https
nl: Deactiveren, https behouden

en: Deactivate, revert to http
nl: Deactiveren, terug naar http

en: Deactivating the plugin while keeping SSL will do the following:
nl: Het deactiveren van de plugin terwijl je op SSL blijft zal het volgende tot gevolg hebben:

en: Debugging
nl: Debuggen

en: Debugging with Really Simple SSL
nl: Debuggen met Really Simple SSL

en: Delete
nl: Verwijder

en: Delete all data on plugin deletion
nl: Verwijder alle gegevens bij verwijderen plugin

en: Depending on your hosting provider, %smanual installation%s may be required.
nl: Afhankelijk van je hostingprovider kan %shandmatige installatie%s nodig zijn.

en: Description
nl: Beschrijving

en: Destination folder already exists
nl: Bestemmingsmap bestaat al

en: Detected status of your setup.
nl: Gedetecteerde status van je installatie.

en: DirectAdmin password
nl: DirectAdmin wachtwoord

en: DirectAdmin recognized. Possibly the certificate can be installed automatically.
nl: DirectAdmin gedetecteerd. Mogelijk kan het certificaat automatisch worden geïnstalleerd.

en: DirectAdmin username
nl: DirectAdmin gebruikersnaam

en: Directive
nl: Onderdeel

en: Directories
nl: Mappen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Disable "anyone can register"
nl: "Iedereen kan registreren" uitschakelen

en: Disable (Default)
nl: Uitschakelen (standaard)

en: Disable HTTP methods
nl: HTTP methoden uitschakelen

en: Disable OCSP Stapling
nl: OCSP stapling uitschakelen

en: Disable OCSP stapling
nl: OCSP stapling uitschakelen

en: Disable XML-RPC
nl: XML-RPC uitschakelen

en: Disable application passwords
nl: Application passwords uitschakelen

en: Disable application passwords.
nl: Application passwords uitschakelen.

en: Disable directory browsing
nl: Doorzoeken van mappen uitschakelen

en: Disable directory indexing
nl: Indexeren van mappen uitschakelen

en: Disable the built-in file editors
nl: De ingebouwde bestand editors uitschakelen

en: Disable user enumeration
nl: User enumeration uitschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Dismiss
nl: Negeren

en: Dismiss all notifications
nl: Alle meldingen verbergen

en: Do not allow users with admin username
nl: Sta het gebruik van de gebruikersnaam admin niet toe

en: Do you want to store these credentials for renewal purposes?
nl: Wil je deze gegevens opslaan om gemakkelijk te verlengen?

en: Domain
nl: Domein

en: Don't show again
nl: Niet opnieuw tonen

en: Due to a recent update by WP Engine, we have changed your settings automatically to adapt.
nl: Vanwege een recente update door WP Engine hebben we je instellingen automatisch aangepast om aan te passen.

en: Email
nl: E-mail

en: Email address
nl: E-mail adres

en: Email address not valid
nl: E-mail adres niet geldig

en: Email address successfully verified
nl: E-mailadres succesvol geverifieerd

en: Email could not be sent.
nl: E-mail kon niet worden verzonden.

en: Email could not be sent. No message or subject set.
nl: E-mail kon niet worden verzonden. Geen bericht of onderwerp ingesteld.

en: Email not verified yet. Verify your email address to get the most out of Really Simple SSL
nl: E-mail nog niet geverifieerd. Verifieer je e-mailadres om het meeste uit Really Simple SSL te verkrijgen

en: Email notifications are only sent for important updates, security notices or when certain features are enabled.
nl: E-mailmeldingen worden alleen verzonden voor belangrijke updates, beveiligingsmeldingen of wanneer bepaalde functies zijn ingeschakeld.

en: Email sent! Please check your mail
nl: E-mail verstuurd! Controleer uw inbox

en: Email validation
nl: E-mail validatie

en: Email validation completed
nl: E-mail validatie afgerond

en: Email verification
nl: E-mail verificatie

en: Email verification has not been completed yet. Check your email and click the link
nl: E-mail verificatie is nog niet afgerond. Controleer je e-mail en klik op de link

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Enable .htaccess only if you know how to regain access in case of issues.
nl: Schakel .htaccess alleen in als je weet hoe je weer toegang krijgt in geval van problemen.

en: Enable 301 .htaccess redirect
nl: Schakel de .htaccess 301 redirect in

en: Enable 301 redirect
nl: Schakel 301 redirect in

en: Enable Custom login URL
nl: Aangepaste login URL inschakelen

en: Enable Permissions Policy
nl: Permissions Policy inschakelen

en: Enable a .htaccess redirect or PHP redirect in the settings to create a 301 redirect.
nl: Schakel een htaccess- of PHP redirect in op de instellingen pagina om een 301 redirect in te stellen.

en: Enable limited login attempts
nl: Beperking login pogingen inschakelen

en: Enable login protection
nl: Login beveiliging inschakelen

en: Enable open source blocklist API etc.
nl: Open source blokkeerlijst API enz. inschakelen.

en: Enable recommended hardening features in Really Simple SSL
nl: Aanbevolen site hardening instellingen in Really Simple SSL inschakelen

en: Enable two-step verification
nl: Schakel twee-staps verificatie in

en: Enabling auto renew...
nl: Automatisch vernieuwen inschakelen...

en: Enhancing the authentication process and optimizing user management makes Login Protection a foundational element in securing your website.
nl: Door het authenticatieproces te verbeteren en het gebruikers beheerd te optimaliseren, is login beveiliging een fundamenteel element in het beveiligen van je site.

en: Enter a custom login URL. This allows you to log in via this custom URL instead of /wp-admin or /wp-login.php
nl: Voer een aangepaste login URL in. Hierdoor kan je inloggen via deze aangepaste URL in plaats van /wp-admin of /wp-login.php

en: Error code %s
nl: Foutcode %s

en: Error code %s.
nl: Foutcode %s.

en: Error enabling auto renew for Let's Encrypt
nl: Fout bij het inschakelen van automatisch vernieuwen van Let's Encrypt

en: Error occurred when retrieving the webpage.
nl: Er is een fout opgetreden bij het ophalen van de webpagina.

en: Errors were reported during installation
nl: Er werden fouten gemeld tijdens de installatie

en: Errors were reported during installation.
nl: Er werden fouten gemeld tijdens de installatie.

en: Event
nl: Gebeurtenis

en: Every three hours
nl: Elke drie uur

en: Example: If you want to change your login page from /wp-admin/ to /control/ answer: control
nl: Voorbeeld: Als je je login pagina wil veranderen van /wp-admin/ naar /control/ antwoord: control

en: Failed retrieving access token
nl: Ophalen access token mislukt

en: Failed retrieving account.
nl: Fout bij het ophalen van accounts.

en: Failed to activate plugin
nl: Plugin kan niet geactiveerd worden

en: Failed to gather package information
nl: Kan pakketinformatie niet ophalen

en: Failed to install plugin
nl: Kan plugin niet installeren

en: Feature
nl: Functionaliteit

en: Feedback in plugin overview
nl: Feedback in plugin overzicht

en: File editing
nl: Bestanden aanpassen

en: File missing. Please retry the previous steps.
nl: Missend bestand. Probeer de vorige stap.

en: Files not created yet...
nl: Bestanden nog niet aangemaakt...

en: Fix
nl: Repareer

en: For more information, please read this %sarticle%s
nl: Voor meer informatie, lees dit %sartikel%s

en: Force on:
nl: Forceer op:

en: Force update
nl: Forceer update

en: From now on, the debug.log won’t be publicly accessible whenever wp-debugging is enabled. The debug log will be stored in a randomly named folder in /wp-content/. This prevents possible leakage of sensitive debugging information.
nl: Vanaf nu zal de debug.log niet meer publiek toegankelijk zijn wanneer wp-debugging is ingeschakeld. De debug.log zal worden opgeslagen in een map met een willekeurige naam in /wp-content/. Dit voorkomt eventueel lekken van gevoelige debug-informatie.

en: General
nl: Algemeen

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: General settings
nl: Algemene instellingen

en: Generating SSL certificate...
nl: SSL certificaat genereren...

en: Generation
nl: Generatie

en: Get Advanced Hardening with %sReally Simple SSL Pro%s
nl: Configureer geavanceerde site hardening met %sReally Simple SSL Pro%s

en: Get Cross Origin Policy Headers with %sReally Simple SSL Pro%s
nl: Configureer Cros Origin Policy Headers met %sReally Simple SSL Pro%s

en: Get Frame Ancestors with %sReally Simple SSL Pro%s
nl: Configureer Frame Ancestors met %sReally Simple SSL Pro%s

en: Get HTTP Strict Transport Security with %sReally Simple SSL Pro%s
nl: Configureer HTTP Strict Transport Security with %sReally Simple SSL Pro%s

en: Get Login Protection with %sReally Simple SSL Pro%s
nl: Verkrijg loginbeveiliging met %sReally Simple SSL Pro%s

en: Get Premium Support with %sReally Simple SSL Pro%s
nl: Krijg Premium Support met %sReally Simple SSL Pro%s

en: Get Recommended Security Headers with %sReally Simple SSL Pro%s
nl: Configureer aanbevolen Security Headers met %sReally Simple SSL Pro%s

en: Get Source Directives with %sReally Simple SSL Pro%s
nl: Configureer Source Directives met %sReally Simple SSL Pro%s

en: Get Upgrade Insecure Requests with %sReally Simple SSL Pro%s
nl: Configureer Upgrade Insecure Requests met %sReally Simple SSL Pro%s

en: Get XML-RPC with %sReally Simple SSL Pro%s
nl: Configureer XML-RPC met %sReally Simple SSL Pro%s

en: Get detailed insights into visitors' behaviour with Burst Statistics, the privacy-friendly analytics dashboard from Really Simple Plugins.
nl: Krijg gedetailleerde inzichten in het gedrag van bezoekers met Burst Statistics, het privacyvriendelijke analyse dashboard van Really Simple Plugins.

en: Get more information from the Really Simple SSL dashboard on %s
nl: Vind meer informatie op het Really Simple SSL dashboard op %s

en: Get notified of important changes, updates and settings. Recommended when using security features.
nl: Ontvang meldingen over belangrijke wijzigingen, updates en instellingen. Aanbevolen bij gebruik van beveiligingsfuncties.

en: Get notified!
nl: Krijg bericht!

en: Get the Mixed Content Scan with %sReally Simple SSL Pro%s
nl: Gebruik de Mixed Content Scan met %sReally Simple SSL Pro%s

en: Get the Permissions Policy with %sReally Simple SSL Pro%s
nl: Configureer de Permissions Policy met %sReally Simple SSL Pro%s

en: Get two-factor authentication with %sReally Simple SSL Pro%s
nl: Verkrijg twee-factor authenticatie met %sReally Simple SSL Pro%s

en: Go to activation
nl: Ga naar activatie

en: Go to installation
nl: Ga naar Installatie

en: Hardening
nl: Site Hardening

en: Hardening features are enabled!
nl: De hardening functies zijn ingeschakeld!

en: Hardening features limit the possibility of potential weaknesses and vulnerabilities which can be misused.
nl: Site hardening verkleint de kans op potentiële kwetsbaarheden, die misbruikt kunnen worden.

en: Here you can configure vulnerability detection, notifications and measures. To learn more about the features displayed, please use the instructions linked in the top-right corner.
nl: Hier kun je kwetsbaarheid detectie, meldingen en maatregelen configureren. Gebruik de instructies in de rechterbovenhoek voor meer informatie over de weergegeven functies.

en: Hi, Really Simple SSL has kept your site secure for a month now, awesome! If you have a moment, please consider leaving a review on WordPress.org to spread the word. We greatly appreciate it! If you have any questions or feedback, leave us a %smessage%s.
nl: Hallo, je gebruikt Really Simple SSL nu een maand op je site, top! Als je een momentje heeft stellen we het erg op prijs als je een beoordeling op WordPress.org achter wil laten. Stuur ons een %sbericht%s als je vragen of opmerkingen hebt.

en: Hi, Really Simple SSL has kept your site secure for some time now, awesome! If you have a moment, please consider leaving a review on WordPress.org to spread the word. We greatly appreciate it! If you have any questions or feedback, leave us a %smessage%s.
nl: Hallo, je hebt Really Simple SSL nu al een tijdje gebruikt; super! Als je een momentje hebt, overweeg dan een recensie te geven op WordPress.org; we waarderen dat enorm. Als je vragen of feedback hebt, stuur dan een %sbericht%s.

en: Hide WP version
nl: Verberg WP versie

en: Hide your WordPress version
nl: Verberg je WordPress versie

en: High-risk
nl: Hoog risico

en: High-risk (default)
nl: Hoog risico (standaard)

en: Http references in your .css and .js files: change any http:// into https://
nl: Http verwijzingen in je .css en .js bestanden: verander elke http:// naar https://

en: HttpOnly Secure cookies have been set automatically!
nl: HttpOnly Secure cookies zijn automatisch ingesteld!

en: HttpOnly Secure cookies not set.
nl: HttpOnly Secure cookies niet ingesteld.

en: I agree to the Terms & Conditions from Let's Encrypt.
nl: Ik ga akkoord met de Voorwaarden van Let's Encrypt.

en: I don't know, or not listed, proceed with installation
nl: Anders of onbekend, doorgaan met de installatie

en: I have read and understood the risks to intervene with these measures.
nl: Ik heb de risico's van deze maatregelen gelezen en begrepen.

en: IP address overview
nl: Overzicht IP-adressen

en: If the username 'admin' currently exists, you can rename it here. Please note that you can no longer use this username, and should use the new username or an email address
nl: Als de gebruikersnaam ‘admin’ momenteel bestaat, kun je deze hier hernoemen. Deze gebruiker kan niet meer met de oude gebruikersnaam inloggen, maar enkel met het e-mail adres of de nieuwe gebruikersnaam

en: If there's a vulnerability, you will also get feedback on the themes and plugin overview.
nl: Als er een kwetsbaarheid is, krijg je ook feedback op het thema's en plugin overzicht.

en: If this is not the case, don't add this alias to your certificate.
nl: Indien dit niet het geval is, voeg deze alias dan niet toe aan je certificaat.

en: If this option is set to true, the mixed content fixer will fire on the init hook instead of the template_redirect hook. Only use this option when you experience problems with the mixed content fixer.
nl: Indien je deze optie inschakelt, zal de mixed content fixer op de init hook uitgevoerd worden in plaats van op de template_redirect hook. Gebruik deze optie alleen als je problemen heeft met de mixed content fixer.

en: If you entered your DNS records before, they need to be changed.
nl: Als je eerder je DNS records hebt ingevoerd, moeten ze veranderd worden.

en: If your hosting provider auto-renews your certificate, no action is required. Alternatively, you have the option to generate an SSL certificate with Really Simple SSL.
nl: Als je hosting provider je certificaat automatisch vernieuwt hoef je niets te doen. Als alternatief heb je de mogelijkheid om een SSL certificaat te genereren met Really Simple SSL.

en: If your hosting provider is not listed, and there's an SSL activation/installation link, please let us %sknow%s.
nl: Indien je hostingprovider niet in de lijst staat en er is een SSL activerings-/installatielink, laat het ons dan %sweten%s.

en: Images, stylesheets or scripts from a domain without an SSL certificate: remove them or move to your own server.
nl: Afbeeldingen, stylesheets of scripts van een domein zonder SSL certificaat: verwijder of verplaats naar je eigen server.

en: Import and insert file
nl: Bestand importeren en invoegen

en: Improve Security with %sReally Simple SSL Pro%s
nl: Verbeter beveiliging met %sReally Simple SSL Pro%s

en: Improve security - Upgrade
nl: Versterk beveiliging - Upgrade

en: Improve security with Really Simple SSL Pro.
nl: Verbeter de beveiliging met Really Simple SSL Pro.

en: Include alias
nl: Inclusief alias

en: Include preload
nl: preload toevoegen

en: Include subdomains
nl: Inclusief subdomeinen

en: Install
nl: Installeer

en: Install %sManually%s.
nl: %sHandmatig%s installeren.

en: Install SSL certificate
nl: Installeer SSL certificaat

en: Installation
nl: Installatie

en: Installation failed.
nl: Installatie mislukt.

en: Installation finished
nl: Installatie voltooid

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Installing
nl: Installeren

en: Installing SSL certificate using PLESK API...
nl: SSL certificaat installeren via de PLESK API...

en: Installing SSL certificate...
nl: SSL certificaat installeren...

en: Installing plugin...
nl: Plugin installeren...

en: Instructions
nl: Instructies

en: Invalid license.
nl: Ongeldige licentie.

en: Invalid login details.
nl: Ongeldige inloggegevens.

en: Ip Address
nl: IP-adres

en: It is currently possible to create an administrator user with the same login and display name.
nl: Het is op dit moment mogelijk om een Beheerder aan te maken met dezelfde login en weergave naam.

en: It is not possible to install Let's Encrypt on a localhost environment.
nl: Het is niet mogelijk om Let's Encrypt te installeren op een localhost omgeving.

en: It is not possible to install Let's Encrypt on a subfolder configuration.
nl: Het is niet mogelijk om Let's Encrypt te installeren op een subfolder domein.

en: It is not possible to install Let's Encrypt on a subsite. Please go to the main site of your website.
nl: Het is niet mogelijk om Let's Encrypt te installeren op een subsite. Navigeer alsjeblieft naar de hoofdsite van je installatie

en: Learn more
nl: Leer meer

en: Learn more about our features!
nl: Leer meer over onze functionaliteiten!

en: Learn more about security headers
nl: Lees meer over security headers

en: Leave a review
nl: Schrijf een beoordeling

en: Letʼs Encrypt is a free, automated and open certificate authority brought to you by the nonprofit Internet Security Research Group (ISRG).
nl: Let's Encrypt is een gratis, geautomatiseerd en open certificaat autoriteit door de nonprofit Internet Security Research Group (ISRG).

en: Leveraging your SSL certificate with HSTS is a staple for every website. Force your website over SSL, mitigating risks of malicious counterfeit websites in your name.
nl: SSL forceren met HSTS is een must voor iedere site. Forceer je site over SSL, en verminder het risico op malafide namaaksites in jouw naam.

en: License invalid
nl: Licentie ongeldig

en: License valid
nl: Licentie geldig

en: Lightweight SSL & Hardening Plugin
nl: Lichtgewicht SSL en Site Hardening plugin

en: Location
nl: Locatie

en: Locked out
nl: Uitgesloten

en: Locked-out
nl: Vergrendeld

en: Login attempts
nl: Login pogingen

en: Login credentials incorrect
nl: Login gegevens incorrect

en: Login credentials incorrect. Please check your login credentials for cPanel.
nl: Logingegevens onjuist. Controleer je logingegevens voor cPanel.

en: Low-risk
nl: Laag risico

en: Low-risk
nl: Laag risico

en: Low-risk (default)
nl: Laag risico (standaard)

en: Maybe later
nl: Misschien later

en: Measures
nl: Maatregelen

en: Medium-risk
nl: Medium risico

en: Method
nl: Methode

en: Missing license.
nl: Missende licentie.

en: Mixed content fixer not enabled. Enable the option to fix mixed content on your site.
nl: Mixed content fixer niet ingeschakeld. Activeer deze optie om mixed content op je site te repareren.

en: Mixed content fixer was successfully detected on the front-end.
nl: Mixed content fixer is met succes gedetecteerd aan de voorkant.

en: Mixed content in CSS/JS file from other domain
nl: Mixed content in CSS/JS bestand van ander domein

en: Mixed content in PHP file in %s
nl: Mixed content in PHP bestand in %s

en: Mixed content in post: %s
nl: Gemengde inhoud in het bericht: %s

en: Mixed content in the postmeta table
nl: Mixed content in de postmeta tabel

en: More info
nl: Meer informatie

en: Multiple %s vulnerabilities have been found.
nl: Er zijn meerdere %s kwetsbaarheden gevonden.

en: No 301 redirect is set. Enable the WordPress 301 redirect in the settings to get a 301 permanent redirect.
nl: Geen 301 redirect ingesteld; schakel de WordPress 301 redirect in op de instellingenpagina om een permanente 301 redirect te verkrijgen.

en: No 301 redirect to SSL enabled.
nl: Geen 301 redirect naar SSL ingeschakeld.

en: No SSL certificate has been detected.
nl: Er is geen SSL certificaat gedetecteerd.

en: No SSL detected
nl: Geen SSL gedetecteerd

en: No SSL detected.
nl: Geen SSL gedetecteerd.

en: No SSL detected. Use the retry button to check again.
nl: Geen SSL gedetecteerd. Klik opnieuw proberen om nogmaals te controleren.

en: No known vulnerabilities detected
nl: Geen bekende kwetsbaarheden gedetecteerd

en: No known vulnerabilities detected.
nl: Geen bekende kwetsbaarheden gedetecteerd.

en: No recommended redirect rules detected.
nl: Geen aanbevolen redirect regels gedetecteerd.

en: No redirect
nl: Geen redirect

en: No subdomain setup detected.
nl: Geen subdomein configuratie gedetecteerd.

en: No valid list of domains.
nl: Geen geldige lijst van domeinen.

en: None
nl: Geen

en: Not all recommended security headers are installed
nl: Niet alle aanbevolen security headers zijn geïnstalleerd

en: Not recognized server.
nl: Server niet herkend.

en: Notification by Really Simple SSL
nl: Meldingen door Really Simple SSL

en: Notifications
nl: Meldingen

en: Notifications by email
nl: E-mail notificaties

en: Now have a look at our new features.
nl: Kijk nu eens naar onze nieuwe features.

en: OCSP not supported, the certificate will be generated without OCSP.
nl: OCSP niet ondersteund, het certificaat zal worden gegenereerd zonder OCSP.

en: OCSP stapling is configured as enabled by default. You can disable this option if this is not supported by your hosting provider.
nl: OCSP stapling moet standaard zijn ingeschakeld. Je kan dit uitschakelen als dit niet wordt ondersteund door je hosting provider.

en: Off
nl: Uit

en: On Apache you can use a .htaccess redirect, which is usually faster, but may cause issues on some configurations. Read the instructions in the sidebar first.
nl: Bij Apache servers kun je een .htaccess redirect gebruiken, wat meestal sneller is, maar op sommige configuraties problemen kan veroorzaken. Lees eerst de instructies in de zijbalk.

en: Once every 5 minutes
nl: Eens per 5 minuten

en: Once every day
nl: Eens per dag

en: Once every week
nl: Eens per week

en: One click SSL optimization
nl: SSL optimalisatie in één klik

en: One day (for testing only)
nl: Eén dag (alleen voor testdoeleinden)

en: One of the most powerful features, and therefore the most complex are the Cross-Origin headers that can isolate your website so any data leaks are minimized.
nl: Eén van de meest krachtige features en tegelijk de meeste complexe zijn Cross-Origin headers, welke uw site kunnen isoleren om de kans op datalekken te verkleinen.

en: One year
nl: Eén jaar

en: Only enable if the default mixed content fixer does not fix your front-end mixed content.
nl: Alleen inschakelen als de standaard gemengde inhoud fixer je gemengde inhoud aan de front-end niet kan oplossen.

en: Only enable this if you experience mixed content in the admin environment of your WordPress website.
nl: Schakel dit alleen in als je gemengde inhoud ervaart in de beheeromgeving van je WordPress site.

en: Optional for:
nl: Optioneel voor:

en: Options
nl: Opties

en: Or set your wp-config.php to writable and reload this page.
nl: Of stel je wp-config.php in als beschrijfbaar en herlaad deze pagina.

en: Order ID mismatch, regenerate order.
nl: Volgorde ID komen niet overeen, regenereer volgorde.

en: Order successfully created.
nl: Order succesvol aangemaakt.

en: Order successfully retrieved.
nl: Order succesvol opgehaald.

en: Our vulnerability reporting is in beta. Signup for the beta to discover the new features!
nl: Onze rapportage over kwetsbaarheden is in bèta. Meld je aan voor de bèta om de nieuwe functies te ontdekken!

en: Overview
nl: Overzicht

en: Package information retrieved
nl: Pakketinformatie opgehaald

en: Permission denied.
nl: Toestemming geweigerd.

en: Please activate it manually on your hosting dashboard.
nl: Activeer alsjeblieft handmatig via je hosting dashboard

en: Please activate it on your dashboard %smanually%s
nl: Activeer het alstublieft %shandmatig%s via je dashboard

en: Please add the following lines to your .htaccess, or set it to writable:
nl: Voeg de volgende regels toe aan je .htaccess, verander het naar schrijfbaar:

en: Please adjust the CAA records via your DNS provider to allow Let’s Encrypt SSL certificates
nl: Pas de CAA records aan via je DNS provider om Let's Encrypt SSL certificaten toe te staan

en: Please change your email address %shere%s and try again.
nl: Pas alsjeblieft %shier%s je e-mail adres aan en probeer het opnieuw.

en: Please check if the advance-headers.php file is included in the wp-config.php, and exists in the wp-content folder.
nl: Controleer of het bestand advance-headers.php is opgenomen in wp-config.php en bestaat in de map wp-content.

en: Please check if the non www version of your site also points to this website.
nl: Controleer of de niet-www versie van je site ook naar deze website verwijst.

en: Please check if the www version of your site also points to this website.
nl: Controleer of de www versie van je site ook naar deze website verwijst.

en: Please check if your REST API is loading correctly. Your site currently is using the slower Ajax fallback method to load the settings.
nl: Controleer of de REST API correct wordt geladen. Je site gebruikt momenteel de tragere Ajax fallback methode om de instellingen te laden.

en: Please check the vulnerabilities overview for more information and take appropriate action.
nl: Bekijk het overzicht van kwetsbaarheden voor meer informatie en neem de juiste maatregelen.

en: Please complete %smanually%s
nl: Voltooi alsjeblieft %shandmatig%s

en: Please complete manually in your hosting dashboard.
nl: Voltooi alsjeblieft handmatig via je hosting dashboard.

en: Please complete the following step(s) first: %s
nl: Voltooi eerst de volgende stap(pen): %s

en: Please create a folder 'rsssl' in the uploads directory, with 644 permissions.
nl: Maak in de uploads map een map genaamd 'rsssl', met 644 permissies aan.

en: Please double check your DNS txt record.
nl: Dubbelcheck alsjeblieft je DNS TXT-record.

en: Please refresh the SSL status if a certificate has been installed recently.
nl: Ververs de SSL status als er onlangs een certificaat is geïnstalleerd.

en: Please set the wp-config.php to writable until the rule has been written.
nl: Verander de wp-config.php naar schrijfbaar tot de regel is geschreven.

en: Please set the wp-content folder to writable:
nl: Verander de wp-content map naar schrijfbaar:

en: Please take appropriate action.
nl: Onderneem de vereiste maatregelen.

en: Please verify your email
nl: Controleer je e-mail

en: Plesk password
nl: Plesk wachtwoord

en: Plesk recognized. Possibly the certificate can be installed automatically.
nl: Plesk gedetecteerd. Mogelijk kan het certificaat automatisch worden geïnstalleerd.

en: Plesk username
nl: Plesk gebruikersnaam

en: Plesk username and password
nl: Plesk gebruikersnaam en wachtwoord

en: Plugin activated
nl: Plugin geactiveerd

en: Plugin installed
nl: Plugin geïnstalleerd

en: Premium Support
nl: Premium ondersteuning

en: Prevent code execution in the public 'Uploads' folder
nl: Voorkom het uitvoeren van code in de publieke 'Uploads' map

en: Prevent login error leakage
nl: Voorkom kwetsbaarheden door login foutmeldingen

en: Prevent login feedback
nl: Voorkom login feedback

en: Prevent user enumeration
nl: Voorkom user enumeration

en: Quarantine
nl: Quarantaine

en: Quarantined
nl: In quarantaine

en: Re-check
nl: Opnieuw controleren

en: Read more
nl: Lees meer

en: Read more about security concerns with debug display enabled
nl: Lees meer over de security bezwaren m.b.t. debug display inschakelen

en: Really Simple SSL - Notification Test
nl: Really Simple SSL - Testmelding

en: Really Simple SSL - Verify your email address
nl: Really Simple SSL - Verifieer je e-mailadres

en: Really Simple SSL Pro is not up to date. Update Really Simple SSL Pro to ensure compatibility.
nl: Really Simple SSL Pro is niet up to date. Werk Really Simple SSL Pro bij om compatibiliteit te garanderen.

en: Really Simple SSL and Really Simple SSL add-ons do not process any personal identifiable information, so the GDPR does not apply to these plugins or usage of these plugins on your website. You can find our privacy policy <a href="%s" target="_blank">here</a>.
nl: Really Simple SSL and Really Simple SSL-addons verwerken geen persoonlijk herleidbare informatie, dus de AVG is niet van toepassing op het gebruik van deze plugins op de website; je kunt ons privacybeleid <a href="%s" target="_blank">hier</a> vinden.

en: Really Simple SSL automatically detects your settings and configures your website to run over HTTPS. To keep it lightweight, we kept the options to a minimum. Your website will move to SSL with one click.
nl: Really Simple SSL detecteert automatisch je instellingen, en configureert je website voor HTTPS. Om het lichtgewicht te houden hebben we de opties tot een minimum beperkt gehouden. Je website wordt met één klik naar SSL gemigreerd.

en: Really Simple SSL collects information about plugins, themes, and core vulnerabilities from our database powered by WPVulnerability. Anonymized data about these vulnerable components will be sent to Really Simple SSL for statistical analysis to improve open-source contributions. For more information, please read our privacy statement.
nl: Really Simple SSL verzamelt informatie over plugins, thema's en core kwetsbaarheden uit onze database aangedreven door WPVulnerability. Geanonimiseerde gegevens over deze kwetsbare componenten worden naar Really Simple SSL gestuurd voor statistische analyse om open-source bijdragen te verbeteren. Lees voor meer informatie onze privacyverklaring.

en: Really Simple SSL detected an SSL certificate, but has not been configured to enforce SSL.
nl: Really Simple SSL detecteerde een SSL certificaat, maar is not niet geconfigureerd om SSL te forceren.

en: Really Simple SSL has a new feature! Introducing Vulnerability Detection, enable it now.
nl: Really Simple SSL heeft een nieuwe functie! Maak kennis met kwetsbaarheid detectie, schakel het nu in.

en: Really Simple SSL has received no response from the webpage.
nl: Really Simple SSL kreeg geen reactie van de webpagina.

en: Really Simple SSL is installed, but no valid SSL certificate is detected.
nl: Really Simple SSL is geïnstalleerd, maar er is geen geldig SSL certificaat gedetecteerd.

en: Recommended Security Headers
nl: Aanbevolen Security Headers

en: Recommended by Really Simple Plugins
nl: Aanbevolen door Really Simple Plugins

en: Recommended security headers enabled.
nl: Aanbevolen beveiliging headers geïnstalleerd.

en: Recommended security headers installed
nl: Aanbevolen security headers geïnstalleerd

en: Redirect method
nl: Redirect methode

en: Redirects your site to https with a SEO friendly 301 redirect if it is requested over http.
nl: Leidt uw site om naar https met een SEO-vriendelijke 301 verwijzing wanneer deze wordt opgevraagd over http.

en: Remove from public location with Really Simple SSL
nl: Verwijder van de publieke locatie met Really Simple SSL

en: Rename admin user enabled: Please choose a new username of at least 3 characters, which is not in use yet.
nl: Hernoemen beheer gebruiker ingeschakeld: kies een nieuwe gebruikersnaam van minstens 3 karakters, die nog niet in gebruik is.

en: Rename and randomize your database prefix
nl: Hernoem je database prefix naar een willekeurige waarde

en: Renew certificate
nl: Certificaat vernieuwen

en: Renew installation
nl: Installatie vernieuwen

en: Retrieving Cloudways server data...
nl: Cloudways servergegevens ontvangen...

en: Retrieving DNS verification token...
nl: DNS verificatietoken ontvangen...

en: Retrieving package information...
nl: Pakketinformatie ophalen...

en: Retry
nl: Opnieuw proberen

en: Risk
nl: Risico

en: SSL & Security
nl: SSL & veiligheid

en: SSL Status Test
nl: SSL status test

en: SSL activation in progress
nl: SSL activatie bezig

en: SSL certificate should be generated and installed.
nl: Het SSL certificaat zou gegenereerd en installeerd moeten zijn.

en: SSL certificate will expire on %s.
nl: SSL certificaat zal verlopen op %s.

en: SSL configuration finished!
nl: SSL configuratie voltooid!

en: SSL has been activated
nl: SSL is geactiveerd

en: SSL is activated on your site.
nl: SSL is ingeschakeld op je site.

en: SSL is enabled networkwide.
nl: SSL is voor het hele netwerk ingeschakeld.

en: SSL is enabled on your site.
nl: SSL is ingeschakeld op de site.

en: SSL is not enabled on your network
nl: SSL is niet geactiveerd op je netwerk

en: SSL is not enabled yet.
nl: SSL is nog niet ingeschakeld.

en: SSL is not enabled.
nl: SSL is niet ingeschakeld.

en: SSL is not yet enabled on this site.
nl: SSL is nog niet ingeschakeld op deze site.

en: SSL is now activated. Follow the three steps in this article to check if your website is secure.
nl: SSL is nu geactiveerd. Volg de drie stappen in dit artikel om te controleren of je site veilig is.

en: SSL successfully installed on %s
nl: SSL certificaat succesvol geïnstalleerd op %s

en: Searching for link to SSL installation page on your server...
nl: Zoeken naar een link naar de SSL installatiepagina op je server...

en: Security
nl: Beveiliging

en: Security Headers Test
nl: Security headers test

en: Security through obscurity. Your site is no longer using the default wp_ prefix for database tables. The process has been designed to only complete and replace the tables after all wp_ tables are successfully renamed. In the unlikely event that this does lead to database issues on your site, please navigate to our troubleshooting article.
nl: Je site zal niet langer de standaard wp_ prefix gebruiken voor database tabellen. Het proces is ontworpen om alleen de tabellen te vervangen nadat alle wp_ tabellen met succes zijn hernoemd. In het onwaarschijnlijke geval dat dit leidt tot database problemen op je site, navigeer dan naar ons artikel over het oplossen van problemen.

en: See which recommended security headers are not present on your website.
nl: Zie welke aanbevolen security headers niet aanwezig zijn op je site.

en: Self (Default)
nl: Self (Standaard)

en: Self-hosted and privacy-friendly analytics tool.
nl: Zelf gehoste en privacyvriendelijke analysetool.

en: Self-hosted, Privacy-friendly analytics tool
nl: Zelf gehoste en privacy vriendelijke analysetool

en: Send
nl: Verzenden

en: Serve encrypted and authenticated responses
nl: Versleutelde en geauthenticeerde responses geven

en: Set permissions to 644 to enable SSL generation.
nl: Pas permissies aan naar 644 om SSL-generatie toe te staan.

en: Set your wp-config.php to writable and reload this page.
nl: Stel je wp-config.php in als schrijfbaar en herlaad deze pagina.

en: Settings
nl: Instellingen

en: Settings update: .htaccess redirect
nl: Instellingen update: .htaccess redirect

en: Settings update: Database prefix changed
nl: Instellingen update: Database prefix gewijzigd

en: Settings update: Debug.log file relocated
nl: Instellingen update: Debug.log bestand verplaatst

en: Settings update: Username 'admin' renamed
nl: Instellingen update: Gebruikersnaam ‘admin’ hernoemd

en: Site wide - Test Notification
nl: Sitebreed - test notificatie

en: Site-wide, admin notification
nl: Sitebreed, beheer melding

en: Source
nl: Bron

en: Stop editing the .htaccess file
nl: Stop met het bewerken van het htaccess-bestand

en: Store for renewal purposes. If not stored, renewal may need to be done manually.
nl: Sla op om automatisch te verlengen. Indien niet opgeslagen, dien je waarschijnlijk handmatig te verlengen.

en: Successfully added TXT record.
nl: TXT record succesvol toegevoegd.

en: Successfully generated certificate.
nl: Certificaat succesvol gegenereerd.

en: Successfully installed Let's Encrypt
nl: Let's Encrypt succesvol geïnstalleerd

en: Successfully installed SSL
nl: SSL succesvol geïnstalleerd

en: Successfully retrieved account
nl: Account succesvol opgehaald.

en: Successfully retrieved server id and app id
nl: Server ID en App ID succesvol opgehaald

en: Successfully verified DNS records
nl: DNS records succesvol geverifieerd.

en: Successfully verified alias domain.
nl: Alias domein succesvol geverifieerd.

en: Support
nl: Ondersteuning

en: System Status
nl: Systeem status

en: System status
nl: Systeem status

en: Terms & Conditions are accepted.
nl: Algemene voorwaarden zijn geaccepteerd.

en: Terms & Conditions.
nl: Voorwaarden.

en: Terms and Conditions
nl: Algemene Voorwaarden

en: Test not found.
nl: Test niet gevonden.

en: Test notification by email
nl: Testmelding per e-mail

en: Test notifications
nl: Test notificaties

en: Test notifications can be used to test email delivery and shows how vulnerabilities will be reported on your WordPress installation.
nl: Test notificaties kunnen worden gebruikt om het correct afleveren van e-mails te testen en laat zien hoe kwetsbaarheden op je WordPress-installatie worden gerapporteerd.

en: Thanks for updating to Really Simple SSL 6.0! Check out our new features on the settings page.
nl: Bedankt voor het updaten naar Really Simple SSL 6.0! Check onze nieuwe functies op de instellingen pagina.

en: Thanks for updating!
nl: Bedankt voor het updaten!

en: The 'force-deactivate.php' file has to be renamed to .txt. Otherwise your ssl can be deactivated by anyone on the internet.
nl: Het 'force-deactivate.php' bestand moet hernoemd worden naar .txt. Anders kan je ssl gedeactiveerd worden door iedereen op het internet.

en: The .htaccess redirect has been enabled on your site. If the server configuration is non-standard, this might cause issues. Please check if all pages on your site are functioning properly.
nl: De .htaccess redirect is ingeschakeld op je site. Als de serverconfiguratie niet standaard is, kan dit problemen veroorzaken. Controleer of alle pagina’s op je site goed functioneren.

en: The .htaccess redirect rules selected by this plugin failed in the test. Set manually or dismiss to leave on PHP redirect.
nl: De .htaccess redirect regels die door de plugin zijn geselecteerd zijn niet door de test gekomen. Stel handmatig in of laat de PHP redirect ingeschakeld.

en: The .htaccess redirect will remain active
nl: De .htaccess redirect blijft actief

en: The 301 .htaccess redirect is the fastest and most reliable redirect option.
nl: De 301 .htaccess redirect is vaak de snelste en meest betrouwbare optie.

en: The 301 redirect with .htaccess to HTTPS is now enabled.
nl: De 301-redirect naar HTTPS is nu ingeschakeld via .htaccess.

en: The DISALLOW_FILE_EDIT constant is defined and set to false. You can remove it from your wp-config.php.
nl: De constante DISALLOW_FILE_EDIT is gedefinieerd en ingesteld op false. Je kunt deze verwijderen uit je wp-config.php.

en: The DNS response for %s was %s, while it should be %s.
nl: De DNS respons voor %s was %s, terwijl het %s zou moeten zijn.

en: The Hosting Panel software was not recognized. Depending on your hosting provider, the generated certificate may need to be installed manually.
nl: De Webhosting Dashboard software werd niet herkend. Afhankelijk van je hosting provider, kan het nodig zijn het gegenereerde certificaat handmatig te installeren.

en: The PHP function CURL has successfully been detected.
nl: De PHP-functie cURL is succesvol gedetecteerd.

en: The PHP function CURL is not available on your server, which is required. Please contact your hosting provider.
nl: De PHP-functie cURL is niet beschikbaar op je server, maar is wel benodigd. Neem contact op met je hostingprovider.

en: The Really Simple SSL plugin folder in the /wp-content/plugins/ directory has been renamed to %s. This might cause issues when deactivating, or with premium add-ons. To fix this you can rename the Really Simple SSL folder back to the default %s.
nl: De Really Simple SSL plugin map in de map /wp-content/plugins/ is hernoemd naar %s. Dit kan problemen veroorzaken bij het deactiveren, of met premium add-ons. Om dit te verhelpen kan je de Really Simple SSL map terug hernoemen naar de standaard %s.

en: The SSL certificate has been renewed, and requires manual %sinstallation%s in your hosting dashboard.
nl: Het SSL certificaat is vernieuwd, en vereist handmatige %sinstallatie%s in je hosting dashboard.

en: The Terms & Conditions were not accepted. Please accept in the general settings.
nl: De algemene voorwaarden zijn niet geaccepteerd. Accepteer ze onder algemene instellingen.

en: The URL you use to access your DirectAdmin dashboard. Ends on :2222.
nl: De URL die je gebruikt om in te loggen op DirectAdmin. Deze eindigt op :2222.

en: The URL you use to access your Plesk dashboard. Ends on :8443.
nl: De URL die je gebruikt om in te loggen op je Plesk Dashboard. Deze eindigt op :8443.

en: The URL you use to access your cPanel dashboard. Ends on :2083.
nl: De URL die je gebruikt om in te loggen op cPanel. Deze eindigt op :2083.

en: The WordPress 301 redirect will stop working
nl: De WordPress 301 redirect zal niet meer werken

en: The automatic installation of your certificate has failed. Please check your credentials, and retry the %sinstallation%s.
nl: De automatische installatie van je certificaat is mislukt. Controleer je gegevens en probeer de %sinstallatie%s opnieuw.

en: The built-in file editors are accessible to others.
nl: De ingebouwde bestand editors zijn toegankelijk voor anderen.

en: The certificate generation was rate limited for 10 minutes because the authorization failed.
nl: Het aanmaken van het certificaat is 10 minuten lang beperkt omdat de autorisatie mislukte.

en: The certificate installation was rate limited. Please try again later.
nl: Het aanmaken van het certificaat is tijdelijk beperkt. Probeer het later weer.

en: The certs directory is not created yet.
nl: De certs map is nog niet aangemaakt.

en: The certs directory was successfully created.
nl: De certs map is succesvol aangemaakt.

en: The challenge directory is not created yet.
nl: De challenge map is nog niet aangemaakt.

en: The challenge directory was successfully created.
nl: De challenge map is succesvol aangemaakt.

en: The code to block code execution in the uploads folder cannot be added automatically on nginx. Add the following code to your nginx.conf file:
nl: De code die voorkomt dat er code kan worden uitgevoerd in de uploads map kan bij NGINX niet automatisch worden toegevoegd. Voeg de volgende code toe aan je nginx.conf bestand:

en: The content security policy has many options, so we always recommend starting in ‘learning mode’ to see what files and scripts are loaded.
nl: De Content Security Policy kent vele opties, daarom raden we altijd aan om de configuratie te beginnen door 'zelflerende modus' aan te zetten om te zien welke bestanden en scripts worden geladen.

en: The email address was not set. Please set the email address
nl: Het e-mail adres is niet ingesteld. Stel alsjeblieft het e-mail adres in.

en: The extensive mixed content scan will list all current and future issues and provide a fix, or instructions to fix manually.
nl: De uitgebreide mixed content scan zal huidige en toekomstige problemen opsommen en een oplossing of instructie verzorgen om eventuele problemen op te lossen.

en: The following directories do not have the necessary writing permissions.
nl: De volgende mappen hebben niet de benodigde schrijfrechten.

en: The following information is attached when you send this form: license key, scan results, your domain, .htaccess file, debug log and a list of active plugins.
nl: De volgende informatie wordt mee verzonden wanneer je dit formulier verstuurd: licentiesleutel, scan resultaten, je domein, .htaccess bestand, debug log en een lijst van actieve plugins.

en: The key directory is not created yet.
nl: De key map is nog niet aangemaakt.

en: The key directory was successfully created.
nl: De key map is succesvol aangemaakt.

en: The mixed content fixer could not be detected due to a cURL error: %s. cURL errors are often caused by an outdated version of PHP or cURL and don't affect the front-end of your site. Contact your hosting provider for a fix.
nl: De mixed content fixer kon niet worden gedetecteerd ten gevolge van een cURL fout: %s. cURL fouten worden vaak veroorzaakt door een verouderde PHP of cURL versie en hebben geen invloed op de voorkant van je site. Neem contact op met de hostingprovider om dit op te lossen.

en: The mixed content fixer is active, but was not detected on the frontpage.
nl: De mixed content fixer is geactiveerd, maar niet gedetecteerd op de home pagina.

en: The mixed content fixer will stop working
nl: De mixed content fixer zal niet meer werken

en: The non-www version of your site does not point to this website. This is recommended, as it will allow you to add it to the certificate as well.
nl: De niet-www versie van je site verwijst niet naar deze website. Dit is aan te bevelen, omdat je het dan ook aan het certificaat kunt toevoegen.

en: The order is invalid, possibly due to too many failed authorization attempts. Please start at the previous step.
nl: De volgorde is ongeldig, mogelijk door te veel mislukte autorisatiepogingen. Begin bij de vorige stap.

en: The recommended security headers are detected on your site.
nl: De aanbevolen security headers zijn gevonden op je site.

en: The required directories have the necessary writing permissions.
nl: De vereiste mappen hebben de benodigde schrijfrechten.

en: The system is not ready for the DNS verification yet. Please run the wizard again.
nl: Het systeem is nog niet klaar voor de DNS-verificatie. Doorloop de wizard alsjeblieft opnieuw.

en: The system is not ready for the installation yet. Please run the wizard again.
nl: Het systeem is nog niet klaar voor installatie. Doorloop de wizard alsjeblieft opnieuw.

en: The used domain for your email address is not allowed.
nl: Het gebruikte domein van je e-mail adres is niet toegestaan.

en: The value, WP_DEBUG_DISPLAY, has either been enabled by WP_DEBUG or added to your configuration file. This will make errors display on the front end of your site.
nl: De waarden, WP_DEBUG_DISPLAY, is ingeschakeld door WP_DEBUG of aan je configuratiebestand toegevoegd. Dit doet foutmeldingen weergeven aan de frontend van je website.

en: The value, WP_DEBUG_LOG, has been added to this website’s configuration file. This means any errors on the site will be written to a file which is potentially available to all users.
nl: De waarde WP_DEBUG_LOG is toegevoegd aan het configuratiebestand van je website. Dit betekent dat eventuele errors worden weggeschreven naar een publiekelijk beschikbaar bestand.

en: The wp-config.php file is not writable, and needs to be edited. Please set this file to writable.
nl: Het wp-config.php bestand is niet beschrijfbaar, en moet bewerkt worden. Zet dit bestand op schrijfbaar.

en: The www version of your site does not point to this website. This is recommended, as it will allow you to add it to the certificate as well.
nl: De www versie van je site verwijst niet naar deze website. Dit is aan te bevelen, omdat je het dan ook aan het certificaat kunt toevoegen.

en: These notifications are set to the minimum risk level that triggers a notification. For example, the default site-wide notification triggers on high-risk and critical vulnerabilities.
nl: Deze notificaties worden ingesteld op het minimale risiconiveau dat een melding triggert. De sitebrede notificatie wordt bijvoorbeeld standaard geactiveerd bij hoog risico en kritieke kwetsbaarheden.

en: These security headers are the fundamental security measures to protect your website visitors while visiting your website.
nl: Dit zijn de security headers die fundamenteel zijn om je website bezoekers te beschermen tijdens het bezoeken van je website.

en: These user roles are forced to enter the authentication code.
nl: Deze gebruikersrollen worden gedwongen om de authenticatiecode in te voeren.

en: They might be misused if you don’t actively tell the browser to disable these features.
nl: Deze kunnen potentieel misbruikt worden indien je browsers niet pro-actief instrueert om de functies uit te schakelen.

en: This appears to be an invalid license key for this plugin.
nl: Dit lijkt een ongeldige licentiesleutel te zijn voor deze plugin.

en: This email address is used to create a Let's Encrypt account. This is also where you will receive renewal notifications.
nl: Dit e-mailadres wordt gebruikt om een Let's Encrypt-account aan te maken. Dit is ook waar je verlenging notificaties zult ontvangen.

en: This email is confirmation that any security notices are likely to reach your inbox.
nl: Deze e-mail is een bevestiging dat eventuele beveiligingsberichten uw inbox zullen bereiken.

en: This email is part of the Really Simple SSL Notification System
nl: Deze e-mail maakt deel uit van het Really Simple SSL melding systeem

en: This email was sent to
nl: Deze e-mail is verzonden naar

en: This feature depends on multiple standard background processes. If a process fails or is unavailable on your system, detection might not work. We run frequent tests for this purpose. We will notify you accordingly if there are any issues.
nl: Deze functie is afhankelijk van meerdere standaard achtergrondprocessen. Als een proces faalt of niet beschikbaar is op je systeem, werkt de detectie mogelijk niet. We voeren hiervoor regelmatig tests uit. We zullen je op de hoogte brengen als er problemen zijn.

en: This feature will limit the number of login attempts per user. If a user exceeds the number of allowed attempts, the user will be blocked for a certain amount of time. You can also block IP addresses and view a list of blocked users and IP addresses.
nl: Deze functie beperkt het aantal login pogingen per gebruiker. Als een gebruiker het aantal toegestane pogingen overschrijdt, wordt de gebruiker voor een bepaalde tijd geblokkeerd. Je kunt ook IP-adressen blokkeren en een lijst met geblokkeerde gebruikers en IP-adressen bekijken.

en: This is a multisite configuration with subdomains. You should generate a wildcard certificate on the root domain.
nl: Dit is een multisite configuratie met sub domeinen. Je moet een wildcard certificaat genereren op het hoofd domein.

en: This is a test notification from Really Simple SSL. You can safely dismiss this message.
nl: Dit is een test notificatie van Really Simple SSL. Je kunt deze melding veilig negeren.

en: This is a vulnerability alert from Really Simple SSL for %s.
nl: Dit is een kwetsbaarheid waarschuwing van Really Simple SSL voor %s.

en: This is the vulnerability overview. Here you will find current known vulnerabilities on your system. You can find more information and helpful, actionable insights for every vulnerability under details.
nl: Dit is het overzicht van de kwetsbaarheden. Hier vind je de momenteel bekende kwetsbaarheden op je systeem. Onder details vind je meer informatie en nuttige inzichten per kwetsbaarheid.

en: This leads to issues when activating SSL networkwide since subdomains will be forced over SSL as well while they don't have a valid certificate.
nl: Dit leidt tot problemen als je SSL netwerkbreed activeert, omdat subdomeinen ook tot SSL gedwongen zullen worden, terwijl ze geen geldig certificaat hebben.

en: This will include both the www. and non-www. version of your domain.
nl: Dit bevat zowel de www. en non-www versies van je domein.

en: This will limit or fully disable HTTP requests that are not needed, but could be used with malicious intent.
nl: Dit beperkt of schakelt HTTP-verzoeken uit die niet nodig zijn, maar mogelijk met kwade bedoelingen kunnen worden gebruikt.

en: This will permanently change your database prefixes and you can NOT rollback this feature. Please make sure you have a back-up.
nl: Dit zal de database prefixes permanent veranderen en je kunt deze functie NIET terugdraaien. Zorg ervoor dat je een back-up hebt.

en: This will send emails about vulnerabilities directly from your server. Make sure you can receive emails by the testing a preview below. If this feature is disabled, please enable notifications under general settings.
nl: Dit verstuurd e-mails over kwetsbaarheden rechtstreeks vanaf je server. Controleer of je de e-mails kunt ontvangen door hieronder een test notificatie te versturen. Als deze functie niet ingeschakeld kan worden, sta dan notificaties toe onder algemene instellingen.

en: To deactivate the plugin correctly, please select if you want to:
nl: Om de plugin juist te deactiveren, selecteer alsjeblieft:

en: To ensure all traffic passes through SSL, please enable a 301 redirect.
nl: Schakel de 301 redirect in om er zeker van te zijn dat al het verkeer over SSL wordt geladen.

en: To safely enable SSL on your server configuration, you should add the following line of code to your wp-config.php.
nl: Om SSL veilig op jouw server te activeren, dien je de volgende regel code aan de wp-config.php toe te voegen.

en: To set the httponly secure cookie settings, your wp-config.php has to be edited, but the file is not writable.
nl: Om de httponly secure cookie-instellingen in te stellen, moet je wp-config.php worden bewerkt, maar het bestand is niet schrijfbaar.

en: Token not generated. Please complete the previous step.
nl: Token niet gegenereerd. Voltooi de vorige stap.

en: Token not received yet.
nl: Token nog niet ontvangen.

en: Token successfully retrieved.
nl: Token succesvol ontvangen.

en: Trusted
nl: Vertrouwd

en: Trying to create directory in root of website.
nl: Proberen een map in de root van de website aan te maken.

en: Two years (required for preload)
nl: Twee jaren (benodigd voor preload)

en: Two-Step Verification
nl: Twee-staps verificatie

en: Two-step verification is the first feature we regard as login protection. Want to know more about this feature, and what is to come?
nl: Twee-staps verificatie is de eerste functie die we beschouwen als login beveiliging. Wil je meer weten over deze functie en wat er nog komen gaat?

en: Two-step verification will be optional for these user roles, and they can disable it on first login.
nl: Twee-staps verificatie zal optioneel zijn voor deze gebruikersrollen en ze kunnen het uitschakelen bij de eerste login keer.

en: Two-step verification will enhance the authentication process by adding an additional security layer. Selected users will be required to enter their credentials first, and then they must provide a one-time code sent to their email as an extra step.
nl: Twee-staps verificatie zal de verificatie proces verbeteren door een extra beveiligingslaag toe te voegen. Geselecteerde gebruikers moeten eerst hun logingegevens invoeren, waarna ze een eenmalige code moeten opgeven die naar hun e-mail wordt verzonden als extra stap.

en: Unable to connect to cPanel
nl: Kan geen verbinding maken met cPanel

en: Update Really Simple SSL Pro: the plugin needs to be updated to the latest version to be compatible.
nl: Update Really Simple SSL Pro: de plugin vereist een update naar de meest recente versie om compatibel te zijn.

en: Uploads folder not writable.
nl: Uploads map niet schrijfbaar.

en: User
nl: Gebruiker

en: User role
nl: Gebruikersrol

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Username 'admin' has been changed to %s
nl: Gebruikersnaam 'admin' is veranderd naar %s

en: Users
nl: Gebruikers

en: Users trying to enter via /wp-admin or /wp-login.php will be redirected to this URL.
nl: Gebruikers die proberen binnen te komen via /wp-admin of /wp-login.php worden omgeleid naar deze URL.

en: Validating license...
nl: Licentie valideren...

en: Verify email
nl: E-mail verifiëren

en: Verify your email address to get the most out of Really Simple SSL.
nl: Verifieer je e-mailadres om het meeste uit Really Simple SSL te verkrijgen.

en: View
nl: Bekijk

en: View settings page
nl: Bekijk de instellingenpagina

en: View vulnerabilities
nl: Bekijk kwetsbaarheden

en: Visit Dashboard
nl: Dashboard tonen

en: Visit the plugins overview or %srenew your license%s.
nl: Navigeer naar het plugins overzicht of %sverleng je licentie%s.

en: Vulnerabilities
nl: Kwetsbaarheden

en: Vulnerabilities Overview
nl: Overzicht van kwetsbaarheden

en: Vulnerabilities detected
nl: Kwetsbaarheden gedetecteerd

en: Vulnerability Alert: %s
nl: Kwetsbaarheid waarschuwing: %s

en: Vulnerability detection
nl: Kwetsbaarheid detectie

en: Vulnerability: %s
nl: Kwetsbaarheid: %s

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: We have detected administrator roles where the login and display names are the same.
nl: We hebben beheerders gevonden waarbij de login en weergave naam gelijk zijn.

en: We have detected the %s plugin on your website.
nl: We hebben de %s plugin op je site ontdekt.

en: We have not detected any known hosting limitations.
nl: Wij hebben geen bekende hostingbeperkingen ontdekt.

en: We have tried to make our Wizard as simple and fast as possible. Although these questions are all necessary, if there’s any way you think we can improve the plugin, please let us %sknow%s!
nl: We hebben geprobeerd om onze Wizard zo simpel en snel mogelijk te maken. Hoewel deze vragen allemaal noodzakelijk zijn, %slaat het ons weten%s als er een manier is waarop je denkt dat we de plugin kunnen verbeteren!

en: We use email notification to explain important updates in plugin settings.
nl: We gebruiken e-mailmeldingen om belangrijke updates in de plugin instellingen uit te leggen.

en: Why did I receive this email?
nl: Waarom heb ik deze e-mail ontvangen?

en: Widget with mixed content
nl: Widget met mixed content

en: Will run a frequent update process on vulnerable components.
nl: Zal een frequent update-proces uitvoeren op kwetsbare componenten.

en: WordPress 301 redirect enabled. We recommend to enable a 301 .htaccess redirect.
nl: WordPress 301 redirect ingeschakeld. We raden aan om de .htaccess 301 redirect te activeren.

en: You already have a valid SSL certificate.
nl: Je hebt reeds een geldig SSL certificaat.

en: You already have free SSL on your hosting environment.
nl: Je hebt al een gratis SSL certificaat via je hosting omgeving.

en: You are using the Really Simple SSL Shell Exec add on, but your current version needs to be updated.
nl: Je gebruikt de Really Simple SSL Shell Exec add-on, maar je huidige versie moet worden geüpdatet.

en: You can also let the automatic scan of the pro version handle this for you, and get premium support, increased security with HSTS and more!
nl: Je kan dit ook door de automatische scan in de pro versie laten regelen; hierbij krijg je ook premium ondersteuning, verbeterde veiligheid door HSTS en meer!

en: You can choose to automate the most common actions for a vulnerability. Each action is set to a minimum risk level, similar to the notifications. Please read the instructions to learn more about the process.
nl: Je kunt de meest voorkomende acties voor een kwetsbaarheid automatiseren. Iedere actie wordt ingesteld op een minimaal risiconiveau, vergelijkbaar met de meldingen. Lees de instructies voor meer informatie over het proces.

en: You can find your Plesk username and password in %s
nl: Je kunt je Plesk gebruikersnaam en wachtwoord vinden in %s

en: You can find your api key %shere%s (make sure you're logged in with your main account).
nl: Je kunt je API sleutel %shier%s vinden. (Zorg ervoor dat je met het hoofdaccount bent ingelogd).

en: You can follow these %sinstructions%s.
nl: Je kunt deze %sinstructies%s volgen.

en: You have %s critical vulnerability | You have %s critical vulnerabilities
nl[0]: Je hebt %s kritieke kwetsbaarheid
nl[1]: Je hebt %s kritieke kwetsbaarheden

en: You have %s high-risk vulnerability | You have %s high-risk vulnerabilities
nl[0]: Je hebt %s hoog risico kwetsbaarheid
nl[1]: Je hebt %s hoog risico kwetsbaarheden

en: You have %s low-risk vulnerability | You have %s low-risk vulnerabilities
nl[0]: Je hebt %s laag risico kwetsbaarheid
nl[1]: Je hebt %s laag risico kwetsbaarheden

en: You have %s medium-risk vulnerability | You have %s medium-risk vulnerabilities
nl[0]: Je hebt %s medium risico kwetsbaarheid
nl[1]: Je hebt %s medium risico kwetsbaarheden

en: You have changed your login URL
nl: Je hebt je login URL gewijzigd

en: You have enabled a feature on %s. We think it's important to let you know a little bit more about this feature so you can use it without worries.
nl: Je hebt een functie ingeschakeld op %s. We vinden het belangrijk om je iets meer te vertellen over deze functie, zodat je deze zonder zorgen kunt gebruiken.

en: You have set a 301 redirect to SSL. This is important for SEO purposes
nl: Je hebt een 301 doorverwijzing naar SSL ingesteld. Dit is belangrijk voor SEO doeleinden

en: You have the Really Simple SSL Let's Encrypt beta add-on activated. This functionality has now been integrated in core, so you can deactivate the add-on.
nl: Je hebt de Really Simple SSL Let's Encrypt beta add-on geactiveerd. Deze functionaliteit is nu geïntegreerd in core plugin, dus je kunt de add-on deactiveren.

en: You may need to login in again.
nl: Je moet wellicht opnieuw inloggen.

en: You run a Multisite installation with subdomains, but your site doesn't have a wildcard certificate.
nl: Je hebt een multisite-installatie met subdomeinen, maar de site heeft geen wildcard-certificaat.

en: You run a Multisite installation with subfolders, which prevents this plugin from fixing your missing server variable in the wp-config.php.
nl: Je hebt een Multisite-installatie met submappen; deze voorkomt dat de plugin de ontbrekende servervariabele in wp-config.php kan repareren.

en: You should have the www domain pointed to the same website as the non-www domain.
nl: Je dient het www domein te laten verwijzen naar dezelfde website als het niet-www domein.

en: You still have %s task open. | You still have %s tasks open.
nl[0]: Je hebt nog %s open taak.
nl[1]: Je hebt nog %s open taken.

en: You're using a feature where email is an essential part of the functionality. Please validate that you can send emails on your server.
nl: Je gebruikt een functie waarbij e-mail een essentieel onderdeel is van de functionaliteit. Controleer of je e-mails kunt verzenden op je server.

en: Your Key and Certificate directories are not properly protected.
nl: Je key en certificate mappen zijn niet voldoende beveiligd.

en: Your SSL certificate will expire soon.
nl: Je SSL certificaat zal binnenkort verlopen.

en: Your WordPress version is visible to others.
nl: Je WordPress versie is zichtbaar voor anderen.

en: Your certificate is valid until: %s
nl: Je certificaat is geldig tot: %s

en: Your certificate will be renewed and installed automatically.
nl: Je certificaat zal automatisch worden verlengd en geïnstalleerd.

en: Your certificate will expire on %s.
nl: Je certificaat zal verlopen op %s.

en: Your certificate will expire on %s. You can renew it %shere%s.
nl: Je certificaat zal verlopen op %s. Je kunt het %shier%s verlengen.

en: Your database prefix is renamed and randomized. Awesome!
nl: Je database prefix is hernoemd en gerandomiseerd. Geweldig!

en: Your database prefix is set to the default 'wp_'.
nl: Je database prefix staat op de standaard 'wp_'

en: Your domain meets the requirements for Let's Encrypt.
nl: Je domein voldoet aan de vereisten voor Let's Encrypt.

en: Your hosting environment does not allow automatic SSL installation.
nl: Je hostingomgeving staat geen automatische SSL installatie toe.

en: Your license is not active for this URL.
nl: Je licentiesleutel is niet geactiveerd voor deze URL.

en: Your license key expired on %s.
nl: Je licentiesleutel is verlopen op %s.

en: Your license key has been disabled.
nl: Je licentiesleutel is uitgeschakeld.

en: Your license key has reached its activation limit.
nl: Je licentiesleutel heeft de activatie limiet bereikt.

en: Your login URL has changed to {login_url} to prevent common bot attacks on standard login URLs. Learn more about this feature, common questions and measures to prevent any issues.
nl: Je login URL is gewijzigd in {login_url} om veelvoorkomende bot aanvallen op standaard login URL's te voorkomen. Meer informatie over deze functie, veel voorkomende vragen en maatregelen om problemen te voorkomen.

en: Your server provides shell functionality, which offers additional methods to install SSL. If installing SSL using the default methods is not possible, you can install the shell add on.
nl: Je server biedt shell functionaliteit, die extra methoden biedt om SSL te installeren. Als SSL installeren met de standaard methoden niet mogelijk is, kun je de shell add on installeren.

en: Your site address will remain https://
nl: Je site adres blijft https://

en: Your site is set to display errors on your website
nl: Je site is ingesteld om errors aan de front-end te tonen

en: Your site is set to log errors to a potentially public file
nl: Je site is ingesteld om foutmeldingen te loggen naar een mogelijk openbaar bestand

en: Your site is vulnerable to user enumeration attacks.
nl: Je site is kwetsbaar voor user enumeration aanvallen.

en: Your site logs information to a public debugging file.
nl: Je site logt informatie naar een publiek toegankelijk bestand

en: Your site registered a user with the name 'admin'.
nl: Je site bevat een gebruikt met de naam 'admin'

en: Your site uses Divi. This can require some additional steps before getting the secure lock.
nl: Je site gebruikt Divi. Dit betekent dat er mogelijk wat extra stappen te nemen zijn voor je het veilig slotje ziet.

en: Your site uses Elementor. This can require some additional steps before getting the secure lock.
nl: Je site gebruikt Elementor. Dit betekent dat er mogelijk wat extra stappen te nemen zijn voor je het veilig slotje ziet.

en: Your website does not send all recommended security headers.
nl: Je site stuurt niet alle aanbevolen security headers.

en: Your website's ip address is blocked. Please add your domain's ip address to the security policy in CPanel
nl: Het IP adres van je site is geblokkeerd. Voeg het IP adres van je domein toe aan het beveiligingsbeleid in cPanel

en: Your wp-config.php has to be edited, but is not writable.
nl: Het bestand wp-config.php moet bewerkt worden, maar is niet beschrijfbaar.

en: attempts
nl: pogingen

en: critical
nl: kritiek

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: forbidden - number in author name not allowed = %s
nl: verboden - nummer in auteursnaam niet toegestaan = %s

en: high-risk
nl: hoog risico

en: low-risk
nl: laag risico

en: medium-risk
nl: medium risico

en: no response
nl: Geen respons

en: recommended
nl: aanbevolen
